התחברות
  שכחתי סיסמא
   בקשת אישור מחדש
    הרשמה
    זכר נקבה
     שליחת שאלה לחבר
      הוספת שיעור
       הודעות מהרב
       צור קשר !

        משולש ברמודה, נושא שמאוד מעניין אותי, הרב יכול להרחיב מעט בנושא?

        מספר סידורי: 33612
        שאלה:
        כבוד הרב שמעתי על משולש ברמודה אני לא יודעת אם שמעת עליו שזהו אזור שכל הספינות והמטוסים נעלמים בלי שרידים ואף אחד מכל החוקרים לא יודע מה הולך שם וידוע לי שהיה רב שדיבר על זה ובטוח שזה מופיע בתנ"ך החכם שלנו. ידוע לך משהו פשוט מאוד מסקרן אותי...(שאלה קצת מוזרה אבל בכל זאת)


        תשובה:
        בהחלט כן, בתורה שבעל פה, במסכת ברכות בדף ח', רש"י מתייחס למשולש ברמודה. שימי לב, אני מצטט לך את דברי רש"י. ''כפיטורי בפי ושט. ים אוקיינוס יש בו מקומות שאינו מקבל ברזל ומחברין לוחי הספינה ע''י חבלים ועקצים שתוחבין בנקביו ותוקעין אותו בדוחק לפי שהם גסין כמדת הנקב.' 'הרב שמואל שטראשון מבאר את דברי רש"י ואומר שמה שהתכוון רש"י יש בו מקומות שאינו מקבל ברזל, מפני שנמצאים שמה בקרקעית הים, אבני מגנט שטבעם למשוך אליהם הברזל. יוצא שרש"י שחי לפני אלף שנים ידע שישנו מקום באוקיינוס שיש בו משיכה מגנטית ולכן אין לשוט שם עם ספינות מברזל. ובזמן שכל החוקרים עדיין מחפשים את הסיבה, רבותינו ידעו אותה כבר שנים רבות קודם.

        אצטט לך קטעים המתייחסים למשולש ברמודה כפי שהובאו באתר "שופר". מן העיתונות: מעריב, ד' באדר תשמ''א, מאת: אברהם פלג: ''מלחי האניה הישראלית ''מצדה'', שניספו ביום א' השבוע, כשספינתם ירדה למצולות ב''משולש ברמודה'', נוספו לרשימה של כ- 1000 קרבנות שמצאו ב- 35 השנים האחרונות את מותם כאשר עשרות ספינות ומטוסים נעלמו באזור רב סכנות ומסתורין זה. תשומת הלב למשולש מסתורי זה הוסבה במיוחד החל בסוף מלחמת עולם השניה.

        ב- 5 בדצמבר 1945 טסו ב''משולש ברמודה'' חמישה מפציצים אמריקניים, שעתיים לאחר המראתם אבד הקשר עימם. המטוסים אבדו ללא עקבות ומטוס סיור ימי ששוגר לאיזור בנסיון לגלותם- נעלם אף הוא עם 13 הטייסים ומהנדסי הטיס שעל סיפונו.'' ידיעות אחרונות, 5.8.83: ''מטוס התובלה של חיל-האויר הקולומביאני שהמריא באוקטובר 82' מישראל, לא הגיע ליעדו. מעל המשולש הקטלני , שבלע עד כה יותר ממאה מטוסים וספינות, יצאו מערכות הניווט והקשר שלו מכלל פעולה, וטייסו ביצע נחיתת-אונס בין גלי הים שהתנשאו לגובה 20 מטר.''

        מעריב, 22.11.85, מאת דן ארקין: ''תעלומה: נותק הקשר עם מטוס ח''א מעל ''משולש ברמודה''. דרמה התחוללה בתא הטייל של הבואינג שהטיס את צוותי ההצלה למקסיקו לאחר הרעש * ''כל המכשירים חדלו באורח מסתורי לפעול בדיוק באזור בו נעלמו עשרות מטוסים ואניות''- מגלה בטאון חיל- האויר. כל מכשירי הניווט והקשר של מטוס חיל-האויר , שטס בספטמבר למקסיקו כדי לסייע לנפגעי הרעש, חדלו לפעול באורח מסתורי כאשר המטוס טס באזור ''משולש ברמודה'', שבו נעלמו ספינות ומטוסים במשך עשרות שנים. איש אינו יודע את פשר התופעה.''

        המשולש המסתורי המכונה משולש ברמודה משך הרבה תשומת לב בסוף מלחמת העולם השניה ב-5.12.1945 טסו במשולש ברמודה חמישה מפציצים אמריקניים, שעתיים לאחר המראתם אבד הקשר עימם. המטוסים אבדו ללא עקבות ומטוס סיור ימי ששוגר לאיזור בנסיון לגלותם- נעלם אף הוא.

        כך הגיב אחד המגיבים באתר: שמי שמעון ואני סטדנט להנדסה ב -חשמלואלקטרוניקה, לגבי הנושא אני יכל להגיד שלע``ד חקרתי את הנושא ביתר שאת . לפני שאני מציג את המאמר אני רוצה להגיד שאני יהודי דתי אך בכל זאת חוקר ומנסה למצוא לכל דבר ביסוס מכל מקור. נושא זה מובא באריכות רבה בסיפרו של הרב בא-גד בספר נחלי בא-גד ובספר של פרו``פ הדסה מלמד ``משולש ברמודה ונדידת היבשות.

        יש להבין שמשולש ברמודה לא התחיל מאתמול אלא מהמבול. כולנו יודעים שהספר ה-1 שניכתב ביהדות שבתורה שבע``פ הוא המשנה, והגמרא היא אנציקלופדיה פילוסופית מדעית רוחנית ומוסרית לכל מקצוע ודבר היעלה על דעת האדם ושם מלובנים החכמות והפילוסופיות הגדולות בעולם. אם רוצים להוכיח אין להתנצח סתם, אלא ע``י ביסוסים והוכחות.

        נתחיל לחקור את המבול :כידוע לפני המבול לא היו עונות השנה כיוון שכדור הארץ ישב על זווית של 0 מעלות יחסית לשמש. כיוון שאותו דור עשה חטאים ועוונות שלא יתוארו ואין להאריך בהם, אזיי מובא במסכת חגיגה מתוך ששינו מעשיהם שינה ה` מעשי בראשית ,ושלח שני מטאוריטים שפגעו בכדור הארץ. אחד מהמטאוריטים הללו נחת בדיוק במקום של משולש ברמודה ,כלומר באותו אזור נוצרה גרויטציה מגנטית עצומה מטאור שני פגע באוקיאנוס שהיה מקיף את כל היבשות לפני נדידת היבשות. עקב הפגיעה והלחצים נפרדה היבשת הענקית ל-5 יבשות עיקריות וליבשת אנטרטיקה, כמו כן באותו זמן היה השבר סורי אפריקאי ונוצרו ים כנרת וים המלח. כעת מי יודע לאיזה טמפ` עצומות היגיע החומר היבשתי, והלבה שבקעה מאותו מקום ושרפה והשמידה את החומריות דאז, לכן כדור הארץ עבר עקב הפגיעה שינויים גאולוגים שלא ניתן לתאר ,כלומר כיום שאומרים המדענים שחפץ כלשהוא לפני כך מליוני שנים ,לא מדיקים בקביעתם זו, כיוון שעקב השינויים הגאולוגיים שהיו בזמן המבול אותם מדענים מגיעים להחלטה שחפץ או חומר זה קיים כך וכך שנים, ולא עקב שכדור הארץ קיים מליוני שנים.כלומר עקב בעיה כלשהיא שהיתה בכדור הארץ שזו בעיית המבול .

        חסרי ידע חושבים שבזמן המבול ירד רק גשם וזה לא נכון כי התורה הקדושה מביאה דברים בדרך רמז למה שקרה אז לא ניתן בספר אחד לתאר הכל. אין זה המקום להיכנס לתאוריית המפץ הגדול, אך גם זו לא מבוססת כמו שצריך ואין המקום להאריך. לאחר הפגיעה בכדור הארץ ,כדור הארץ קיבל זווית של 24.5 מעלות וכך נוצרו עונות השנה. כלומר כל ענין משולש ברמודה מתחיל מימי המבול.

        בספר של בא-גד מתוארים עשרות מקרים על אותו המקום וכמוכן בספר של הדסה מלמד. כמוכן ישנם מאות ספרים בידי שנוגעים בנושא, אך אף מהם לא כלכך עמוק. כך שמה שפרש רשי על הכתוב בברכות הוא אמת ויציב . פשוט יש ללמוד את דף גמרא זו על בוריה. הגמרא מדברת על סוגי מיתה שונים והקשה מכולם היא מתת אסכרה כלומר חנק שעובר דרך המעיים עד שמגיע לגרון. לכן, הובאה כדוגמא בגמרא ברכות ח` בפיטורי בפי ושט כמו שהחבלים בספינה אסדה (רפסודה) נקשרים בחוזקה וקשה לשחרר את החבלים כך קשה היא מתת האסכרא ויש לשאול מה זה קשור למשולש ברמודא אלא הגמרא תמיד נוקטת באגב אורחא קא משמע לן, כלומר היא מביאה דוגמא כזו שדרך הדוגמא לומדים דבר נוסף שלא היה ידוע, או במקביל אליו דבר חופף בכדי שנילמד עוד דברכדרך דוגמא והפשטה. כלומר אותם חבלים היו נקשרים כלכך בחוזקה מפאת, שביים האוקיאנוס ישנם מקומות שיש חשש לשוט ולהפליג בהם ,עקב שלא מקבל האוקיאנוס שם את הברזל, אך את הרפסודה כן יקבל כלומר דבר זה היה ידוע לחכמי הגמרא והתנאים בווודאי, ולכן רש``י מפרש שם כך את הגמרא, כמו כן חיקרו אודות מסעותיו של סינב דוראו על כך לי זה פלא שאף הוא ידע זאת לכן שט ברפסודה לא דרך משולש ברמודא .

        לסיום: יש לעיין בגמרא ברכות דף ח ובספרים שהיצגתי לפניכם ולהגיע למסקנות לבד. לא סתם רשם החכם מכל אדם אין חדש תחת השמש אלא אותה גברת אך בשינוי אדרת ואם יש לנו מקורות לפני 2000-2500 שנה שנותנים ביסוס מוצק לדברים. אזיי בכדי לסתור הדברים יש להביא מקור קדמון יותר, ולגבי כך שאם היה שם אזור ממוגנט אזיי המצפנים היו מראים לשם, שאל בבקשה את טייסי אלעל שעברו מעל מקום זה, אך כיוון שהגרוויטציה לא כה גדולה כמו הגרוויטציה הצפונית אזיי לא יצביעו לשם המצפנים, דבר זה נלמד בקורס פיזיקה 2-מ בתואר 1בהנדסה שכדור הארץ הוא מעין יחידה חשמלית מגנטית אחת גדולה. ראיתי שהנושא מאוד מעניין אותך אז השקעתי ואספתי לך חומר נוסף, יום נפלא מקווה שאת שמחה וכעת ברור לך יותר הנושא.        תגיות:
        משולש ברמודה בתורה משולש ברמודה בגמרא משולש ברמודה בחז"ל משולש ברמודה ברשי משולש ברמודה ביהדות משולש ברמודה באורלנוער
        חדשות אורלנוער
        • שיעורים קרובים
         חברים יקרים לאור המצב, כל השיעורים שמתקיימים, הם שיעורים אינטרנטיים. השיעורים יתקיימו בימי ראשון, שלישי וחמישי.
        מדרשת אור לנוער
        • קבוצות הווטסאפ
         להצטרפות לקבוצות שלחו הודעת צרף למספרים הבאים: בנים - 052-6002339 | בנות - 054-2366227 ובע"ה תקבלו מסרון יומי מחזק מהרב רביד.
        • מקדשים שם שמים
         כל ערב בשעה 20:00 בערב מפעילים את הרמקול ומשמיעים במרפסות מעמד קידוש שם שמים.
        • שיחה עם הרב
         חברים יקרים לאור המצב, בימים הקרובים לא תתקיים קבלת קהל של הרב, ונשמרתם מאוד לנפשותיכם.
        • משרד הבריאות
         חברים יקרים, הקפידו להישמע להוראות משרד הבריאות, הימנעו מהתקהלות, הקפידו לשמור מרחק ויהי רצון שנזכה כולנו לגאולה ברחמים בקרוב.

        מדור פרסומי

         • המרכז להסרת קעקועים
         • עיצובים

        זמני היום

        סקר

        לקראת האפליקציה רצינו לדעת באיזה מכשיר אתם משתמשים?

        במכשיר תומך אנדרואיד?
        75.29%
        באייפון?
        24.71%

        סה"כ משתתפים בסקר : 2040 אנשים