התחברות
  שכחתי סיסמא
   בקשת אישור מחדש
    הרשמה
    זכר נקבה
     שליחת שאלה לחבר
      הוספת שיעור
       הודעות מהרב
       צור קשר !

        בחירת שם לתאומות - שמות לתאומות

        מספר סידורי: 99201
        שאלה:
        שלום כבוד הרב, אני צריכה ללדת בקרוב תאומות בעזרת השם.. ואני מתלבטת בשמות, מכיוון שמשמעות שם האדם חשובה מאד אני רוצה עזרה. חשבתי על מספר שמות כמו: אגם,פלג,לוטן. אשמח לשמוע עוד שמות שיכולים להיות טובים ומוצלחים.


        תשובה:
        שלום וברכה , בראש ובראשונה מזל טוב , אשמח אם תקבלי על עצמך קבלה במדור ביקשת קיבלת שבאתר ותשאירי לנו את השם המלא שלך כדי שאתפלל עליך ביום ראשון הקרוב בקברות צדיקים בצפון , שתזכי ללדת את התאומות בע"ה בלידה קלה , תאומים זה לא דבר פשוט , צריך הרבה תפילות , אבל אני מאמין שהכל יעבור בשלום בע"ה יתברך.  והעיקר שתבחרי לבנותיך שמות עבריים ולא שמות בהשפעת הגויים ח"ו.

        בנוגע לשמות שבחרת...
        בנוסף צר לי שאני מאכזב אותך מעט , אבל השמות שבחרת ממש לא מומלצים , לפעמים אנשים מכנים את ילדיהם בשמות מבלי לדעת מה משמעות השמות שהם בוחרים וחשוב שנברר את הדברים. אתייחס לכל שם מהשמות שבחרת.

        אגם - לכתחילה לא כדאי בגלל שהאות "ם" סופית עשויה להוות חסימה , אבל מי שכבר נקראה אגם לא תחשוש , א' - היא אות נפלאה ועוצמתית מלאת אנרגיה ומכילה בתוכה את שם ה' (גימטריה י-ה-ו-ה=26 וכן צורת האות א' י' מימין למעלה , ו-באלסון ו-י' משמאל למטה הפוכה) בנוסף האות ג - מרמזת על אדם שגומל חסדים והאות ם' מסמלת שאיפה למושלמות , טהרה וכיוצב' , אז אין לחוש , להרחבה לחצו כאן: "אגם"
        פלג -לכתחילה לא כדאי משתי סיבות . א) אין נותנים שמות מהשמות שהיו קודם אברהם, ב) השם פלג משמעותו פילוג "שם האחד פלג כי בימיו נפלגה הארץ".
        לוטן - קשור למשפחת עשו הרשע. עיון בפרק לו' בספר בראשית יועיל להבין עד כמה שמות כמו , אליפז , רעואל , לוטן וכיוצב' הם שמות שקשורים לעשו , אדום ושעיר ולא כדאי להשתמש בהם אלא אם כן יש צדיק שקרוי בשמם. "ואחות תמנע לוטן" , "ובני שעיר, לוטן ושובל וצבעון וענה". בקיצור , לכתחילה אל תשתמשי בשמות אלה.

        שמות טובים לתאומות...
        שיר ושירה
        - נחמד אבל יש מאן דאמר שלא טוב לקרוא לשתי בנות בשם דומה מאוד.
        שירה וחדווה - שתי שמות נפלאים שמסתיימים באות ה' ומעידים על שפע ופיריון.
        שירה ואורה - שמות נחמדים (למרות שיש מי שיאמר שאורה עשוי להיות שם לא ממש פשוט)
        נעומי ורות - אם תלדי אותן בסמוך לחג השבועות זה יהיה מצויין , שתי צדיקות ממש !
        אורלי וליאור - אם נולדו בחנוכה זה יכול להיות נחמד. (אבל אור בלבד לא כדאי) וכתב בספר קוראי שמו שלא יתן את השם אור בלבד ואם נתן ראוי לשנותו , לבן יוסיף את האות י' ויקרא לו אורי , ולבת יוסיף את האות ה' ויקרא לה אורה , אבל לא אור בלבד.

        שמות לא מומלצים:
        נוי ונויה - לא מומלץ בכלל. (ראה לעיל מה שכתבתי על שיר ושירה)
        הילה ונויה - בעבר מישהי שאלה אותנו על הילה ונויה ואמרנו לה שלמרות שאין איסור להשתמש בשמות אלה , הילה - ע"פ סוד האותיות לא מומלץ (היות וצירוף "הי" פוגם בשפע ומשליט את הנקבה על הזכר, שלא כמו צירוף "יה" שמסמל שפע ברכה והצלחה)
        כמו כן השם נויה , על אף משמעותו החיובית הנפלאה , לא מומלץ לכתחילה, בשל משמעותו החיצונית ואין מקום להאריך בדבר ודי לחכימא ברמיזא , אך אין איסור.
        דניאלה ומיכאלה - לא מומלץ, היות וצירוף "אל" בשם נקבי לא כדאי לכתחילה.
        ועוד טעם אמרו שלא מומלץ לתת לבת שם שמקורו זכרי שכן הדבר עשוי להקנות לה תכונות זכריות , לכן לא מומלץ לכתחילה להשתמש אך איך איסור ומי שנקראה כך , לא תחשוש ואם חלילה יש עליה דין או מניעות , תעשה שאלת חכם ובקיא ולא תוסיף שם על דעת עצמה חלילה , רק בעצת רב חכם ובקיא (זהירות !!! לא כל רב בקיא בסוד האותיות)
        מאי ומאיה - לא מומלץ. (ראה מה שכתבנו על שיר ושירה נוי ונויה) בנוסף בשמות אלה, קיים חשש נוסף היות ומאי הוא שם שקשור לחודשים הלועזיים ומקורו בע"ז וע.אלילים. לקריאת הרחבה בנושא שמות אלה לחצו כאן: "מה דעתך על השם מאי? השם מאיה?"
        עלמה ונעמה - אין איסור אבל לא מומלץ , השתדלתי לפרט על כל שם ומשמעותו.
        עלמה - פירוש השם עלמה עם ע' הוא "עלמה=אשה" עם א' פירושו "אלמה=נשמה" , לכתחילה לא שמענו מעולם על שימוש בשם זה , לאחרונה בדור המודרני התחילו להשתמש בו ועד כמה שידוע לי בנות שנקראות "עלמה", סובלות מהשפלה והצקות חברתיות בגין הקונוטציות שעשויות לעלות משם זה , הרבה נערות כתבו לי שהשם הזה ממש פגע בבטחון העצמי שלהן וכל הזמן היו אומרים להם: נו.. "על מה נדבר היום?" , "על מה חשבת?" , "על מה ולמה?" , "על מה נפלתי?" , וכיוצב'. אף אחד לא משתמש בקונוטציה החיובית של המילה ובאמת חושב: "אלמה" = "נשמה", הלוואי שכך היה , אבל כרגע זו לא המציאות ולא שייך לתת לילדה שם שיהפוך אותה ללעג וקלס בעיני חברותיה , אני אישית חושב שזה שם יפה אבל לא מומלץ בכלל.
        נעמה - מותר להשתמש בו אם קוראים לנערה על שם אחותו של נח (אחות תובל קין) 
        או על שם נעמה אשת שלמה המלך ע"ה משום ששתיהן היו צדקניות ויכוון נעמה שמעשיה נעימים. חשוב מאוד שכמשתמשים בשם זה לחשוב על המשמעות שאמרנו , היות וכתב בספר "כתר שם טוב" (חלק ב' עמ' רפז') שלא מומלץ לקרוא שם זה כיון שהוא שם של טומאה וגם היה משמות שקודם אברהם אבינו ועוד שמעתי שבמעשה שהיה בעבר שרצה אדם לקרוא לביתו בשם זה , הרב קנייבסקי שליט"א התנגד לדבר וכן היא דעת הרב יורם אברג'ל שליט"א שראוי לעשות בכל מקרה שאלת חכם ולא לפסוק על דעת עצמנו.
        ולכן אם קורא לה כך על שם המשמעות החיובית שיש בשם זה ועל שם הנשים הצדקניות שנקראו כך אין מה לחשוש , לכן כל מי שכבר נקראה בשם זה , אם הולכת בדרך ה' ושומרת על כבודה וצניעותה לא תחשוש וזכות השבת וזכות הצניעות תגן בעדה בע"ה.
        מעין ואגם - לא מומלץ. למרות שלכאורה לשתיהן משמעות נפלאה של זרימת מים.
        לא מומלץ לסיים שם באות "ן" סופית ולא באות "ם" שהיא סגורה, למרות שבאופן כללי לא אמורה להיות עם זה בעיה , פשוט לכתחילה לא מומלץ כי עשויה להיות חסימה קלה
        יובל ומעיין - אפשר , בתנאי שלא יכוון על יובל בן למך שהיה מזמר לעבודת אלילים.

        לסיכום: הכי טוב שתבחרי שמות שמתאימים לך ולבעלך , תשאלי את בעלך מה הוא אוהב ואני מאמין באמונה שלימה ששמות ששניכם אוהבים , הם השמות המתאימים ביותר לילדים שלך , תשתדלו רק לברר לפני שאתם מחליטים , אבל לפני שתבררו איתי או עם כל אדם אחר , תראו אם שניכם מסכימים על השם המדובר , כי בד"כ כששני בני הזוג מסכימים על השם , לא אמורה להיות בעיה , אלא אם כן מדובר בשם של רשע . המון הצלחה ואני מאוד מקווה שהועלתי , בשורות טובות.

        קישורים נלווים:
        א) שמות לתאומים - לחצו כאן
        ב) טיפים בבחירת שם לילד - לחצו כאן

        כמו כן צירפתי לך סרטונים נפלאים לצפייה בנושא שם האדם , צפייה נעימה.


        .
        תגיות:
        שמות טובים לתאומות שמות מסוכנים לתאומות שמות לתאומות שם לתאומות
        חדשות אורלנוער
        • שיעורים קרובים
         יום ראשון - מדרשה (מנשה קפרא 7) בין השעות 20:30-22:00. ביום שלישי - שיעור מרכזי (דרך יבנה 32) בין השעות 20:45 ל-22:30. ביום חמישי - מדרשה. ביום חמישי - בוגרים.
        מדרשת אור לנוער
        • שיעור טהרה לנשים
         מדי יום שני הרבנית מיטל נגר מעבירה שיעור מרתק לנשים נשואות בלבד , סדנת זוגיות וטהרה. להצטרפות השאירו פרטים בצור קשר שבאתר ונציגה תחזור אליכם.
        • מדרשת אורלנוער
         המדרשה פועלת בימים ראשון וחמישי בין השעות 20:30 ל-22:00 בערב ברחוב מנשה קפרא 7, לבנות בלבד.
        • השיעור המרכזי בעיר
         השיעור המרכזי מתקיים בעיר רחובות , ברחוב דרך יבנה 32, כל יום שלישי השיעור מיועד לבנים ובנות בהפרדה. השיעור מתקיים בין השעות 20:30 ל-22:30
        • הדרכת כלות
         עומדת להתחתן? מעוניין בהדרכה? צרי קשר דרך הצור קשר שבאתר ותתואם לך פגישה עם אשת הרב.

        מדור פרסומי

         • המרכז להסרת קעקועים
         • עיצובים

        זמני היום

        סקר

        לקראת האפליקציה רצינו לדעת באיזה מכשיר אתם משתמשים?

        במכשיר תומך אנדרואיד?
        75.29%
        באייפון?
        24.71%

        סה"כ משתתפים בסקר : 2040 אנשים