התחברות
  שכחתי סיסמא
   בקשת אישור מחדש
    הרשמה
    זכר נקבה
     שליחת שאלה לחבר
      הוספת שיעור
       הודעות מהרב
       צור קשר !

        לא מסתדר לי לצום אני בעבודה ! מה עושים?

        מספר סידורי: 62329
        שאלה:
        וווואי , כמה זמן לא הייתי פה ! הרב רביד, רציתי לשאול אותך לגבי צום תשעה באב, אני עובדת צהריים משעה 15:30 עד 23:30 אז כך שזה לא מסתדר עם הצום. מדובר עבודה פיזית שדורשת כוח ותמיד צמאים מה אני אעשה?! אני כבר מזמן לא מקפידה לגבי דברים אחרים כמו שהייתי...ואני רוצה לחזור למסלול לאט לאט ובכך לצום את תשעה באב (לא צמתי את י''ז בתמוז) הצום מתחיל יום לפני ואני אהיה בעבודה וייגמר יום אחרי גם כשאני בעבודה .. :(


        תשובה:
        אחותי היקרה, צר לי לשמוע שכבר מזמן את לא מקפידה כמו שהיית מקפידה פעם.
        לדעתי אם תקבעי עיתים לתורה ותדאגי לרוחניות שלך במקום לדאוג רק לפרנסה, זה יועיל לך מאוד. (גם במציאת חתן ירא שמים), בכל מקרה צום ט' באב הוא אחד הצומות החשובים יותר, אל תקלי ראש בנושא, שכן כבר גילה לנו הנביא ישעיהו, שמי שלא משתתף עם ישראל בצרתם, ח"ו לא זוכה לראות בנחמתם. מה חשוב לך יותר? העבודה או עם ישראל ותורת ישראל? האם תהיי מוכנה לעבוד גם בכיפור? האם וויתרת על יהדותך? האם אין לך עקרונות? מדוע את מזניחה את יהודתך?

        איך אפשר לומר, הצום לא מסתדר לי עם העבודה? וכי הצום צריך להסתדר לפי העבודה? האם את רוצה שעם ישראל כולו ישנה את תאריך הצום כי זה לא מסתדר לך
        מה זה הפינוק הזה? אם ח"ו מישהו שקרוב אליך היה נפטר והיית צריכה לבוא להלוויה האם היית מתקשרת ואומרת למשפחה שלו: "תשמעו זה לא מסתדר לי עם העבודה, יש מצב שתדחו את ההלוויה בשבילי?" זה ממש לא שייך, זה רק מראה כמה התרחקת מה' יתברך לצערי הרב בגלל שאין לך קביעות עיתים אחותי היקרה, תקבעי עיתים דחוף !!! בתשעה באב אנחנו בוכים על חורבן בית המקדש, הבית של ה' ! זה לא פחות כואב מחבר שנפטר, כשחבר מסתלק מן העולם אנחנו בצער גדול, אז איך אנחנו אמורים להרגיש כשהשכינה מסתלקת מן העולם??? בלי שכינה אין לאדם ברכה בשום דבר !
        בית בלי שכינה מלא מריבות וצרות , בית כנסת בלי שכינה מלא מריבות ומחלוקות,,,, גם כסף שאדם מרוויח שאין בו קדושה וברכה, לא שווה שום דבר, האם את מוכנה לוותר על הברכה שלך בגלל העבודה שלך? האם לא תבואי להלוויה של השכינה הקדושה?

        אומר הנביא: "שמחו את ירושלים וגילו בה כל אוהביה שישו אתה משוש כל המתאבלים עליה" (ישעיהו סו). מכאן אמרו: כל המתאבל על ירושלים זוכה ורואה בשמחתה, ושאינו מתאבל על ירושלים אינו רואה בשמחתה
        (מסכת תענית ל:)

        לסיכום: אם את רוצה שמישהו יתייחס לתפילות שלך בשמים, מן הראוי שגם את תתייחסי להיסטוריה של עם ישראל ותכאבי את כאבם, אני לא יודע אם יצא לך לקרוא את ההפטרה של פרשת השבוע, אבל כתוב שם, בישעיה (א',כא') פסוק מזעזע שאני בטוח שאם תקראי אותו בהקשר של ההפטרה תקבלי המון מוסר. בכל מקרה אם מכרת את היהדות שלך בגלל הכסף, הנביא מבשר שהכסף עתיד לאבד את ערכו, חלקו בכלל מזוייף וכיוצב',,, "כספך היה לסיגים, סבאך מהול במים" , מי שרודף אחרי כסף עשוי להתאכזב, כסף יכול למלא חלל בבנק, אבל את חלל הנשמה יכולה למלא רק רוחניות, בצום ט' באב אנחנו מראים לה' יתברך שאנחנו מקריבים מעצמנו ומצטערים על חרבן בית המקדש, הצום לא נועד רק כדי להשתתף בצער העם, שכן גילו לנו כבר חז"ל שכל צום מסוגל לכפר לאדם על חטאיו ולקרבו לבוראו, לכן חשוב מאוד שכל מי שיכול לזכות לצום עם כלל ישראל שלא יפספס את ההזדמנות הנפלאה הזאת, חבל...

        אני יודע שאת מסוגלת לצום ואני יודע שיש לך נשמה גבוהה, הסביבה שבה את נמצאת קצת מקלקלת אותך ואני מבין את זה, אבל אני מבקש שלא תפספסי את ט' באב !!!
        לדעתי כדאי שתצפי בקטע הבא, זה יתן לך כח להבין יותר: תשעה באב - מושב פורת


        תגיות:
        צום תשעה באב עבודה מקפידה יז בתמוז כיפור כל המתאבל תענית ל ישעיהו סו
        חדשות אורלנוער
        • שיעורים קרובים
         חברים יקרים לאור המצב, כל השיעורים שמתקיימים, הם שיעורים אינטרנטיים. השיעורים יתקיימו בימי ראשון, שלישי וחמישי.
        מדרשת אור לנוער
        • קבוצות הווטסאפ
         להצטרפות לקבוצות שלחו הודעת צרף למספרים הבאים: בנים - 052-6002339 | בנות - 054-2366227 ובע"ה תקבלו מסרון יומי מחזק מהרב רביד.
        • מקדשים שם שמים
         כל ערב בשעה 20:00 בערב מפעילים את הרמקול ומשמיעים במרפסות מעמד קידוש שם שמים.
        • שיחה עם הרב
         חברים יקרים לאור המצב, בימים הקרובים לא תתקיים קבלת קהל של הרב, ונשמרתם מאוד לנפשותיכם.
        • משרד הבריאות
         חברים יקרים, הקפידו להישמע להוראות משרד הבריאות, הימנעו מהתקהלות, הקפידו לשמור מרחק ויהי רצון שנזכה כולנו לגאולה ברחמים בקרוב.

        מדור פרסומי

         • המרכז להסרת קעקועים
         • עיצובים

        זמני היום

        סקר

        לקראת האפליקציה רצינו לדעת באיזה מכשיר אתם משתמשים?

        במכשיר תומך אנדרואיד?
        75.29%
        באייפון?
        24.71%

        סה"כ משתתפים בסקר : 2040 אנשים