התחברות
  שכחתי סיסמא
   בקשת אישור מחדש
    הרשמה
    זכר נקבה
     שליחת שאלה לחבר
      הוספת שיעור
       הודעות מהרב
       צור קשר !

        למה לא זכיתי באשה שמורה? יש לי צער גדול מזה.

        מספר סידורי: 56314
        שאלה:
        שלום כבוד הרב אני נשוי + 3 ילדים . לאחרונה התחזקתי וברוך השם גם אישתי התחזקה נורא ואנו מקיימים אורח חיים דתי. כשהתחתנתי עם אישתי היינו חילוניים ולאישתי היו קשרים והיא נכשלה עם גברים, גם יחסים מאהבה וגם לא מאהבה, מדובר ב-10 גברים בערך, בזמנו הדבר לא הפריע לי אבל לאחרונה המחשבות על העניין מדירות שינה מעיני ואני לא מתפקד. כל היום שואל את הקב"ה למה זיווג לי את אישתי ולא אישה שהייתה שמורה , מה עושים?


        תשובה:

        אחי היקר, אני מבטיח לך שאם אשתך היקרה עשתה תשובה שלימה אתה יכול להיות רגוע, אם אשתך הולכת בצניעות ואתם שומרים טהרת משפחה אין לי ספק שזכיתם לתקן אותם מעשים מכוערים, בנוסף אם מן השמים זימנו לך אשה כזאת, כנראה שגם אתה פגמת לא מעט ברית קודש לפני החתונה וכעת עליכם לתקן יחד את המעשים של שניכם, ע"י הקפדה על הלכה (קלה כבחמורה).בנוסף חשוב שתכניס לעצמך טוב טוב לראש שאם מן השמים מחלו לה גם אתה צריך למחול לה, אם תקפיד ולא תמחל, מי יודע אם מידת הדין לא תקפיד עליך ועל כל המעשים המכוערים שעשית ותקטרג עליך.

        להלן מה שתעשו כדי לתקן את המעוות.
        א. להקפיד על כשרות המאכלים- תכניס לגופה רק דברים כשרים.
        ב. להקפיד על טהרת משפחה - מהיום והלאה תגלה יכולת איפוק.
        ג. שתגדל את בנותיה בדרך ה' ובצניעות ואת בניה תרשום לתלמודי תורה.
        ד. שאשתך תעודד בנות להתקרב לעבודת ה' ותציל אותן מן החטא הנורא.

        אחי היקר, בנוגע למחשבות שלך, לחלומות שלך ולעובדה שאתה מדיר שינה מעיניך, מצד אחד אני מאוד מבין אותך כי זו באמת תחושה לא ממש נעימה, אבל מצד שני אל תשכח מה שגילה לנו בן הא הא (תנא מזמן הלל הזקן) לפום צערא אגרא, כגודל הצער כך גודל השכר , מי שחזר בתשובה וטעם טעם חטא והיום הוא שומר על קדושתו וצניעותו (הרבה יותר קשה לו) לכן שכרו כפול ומכופל.

        בנוגע לשאלה ששאלת , מדוע זימנו לך מן השמים אשה שנכשלה ולא אשה שמורה, לדעתי יש כאן מעט גאווה וכי חשוד ה' יתברך בעיניך שיזמן לך אשה שאינה הוגנת וראויה לך, הרי אמרו חז"ל שמזווגין לאדם כפי מעשיו וכי כל מעשיך היו לשם שמים? וכי אדם יכול להעיד על עצמו שהוא טלית שכולה תכלת? בקיצור נשמה טובה דע לך שאם כך רצה ה' יתברך, סימן שהיא האשה הטובה ביותר והראויה ביותר עבורך לתקן את תיקונך בעולם אחי. סמוך על ה'.

        אני רוצה שתקרא את המעשה הבא:                                          
        מעשה באדם אחד שהיה זהיר במצוות ציצית ושמע שיש פרוצה אחת בכרכי הים שכל מי שרוצה להיכשל איתה צריך לשלם לה 400 זהובים, שיגר לה ארבע מאות זהובים וקבע לה זמן כשהגיע זמנו בא וישב על הפתח, נכנסה שפחתה ואמרה לה: "אותו אדם ששיגר לך ד' מאות זהובים בא וישב על הפתח" אמרה היא: "יכנס" נכנס הציעה לו שבע מטות שש של כסף ואחת של זהב ובין כל אחת ואחת סולם של כסף ועליונה של זהב עלתה וישבה על גבי מיטה עליונה כשהיא מוכנה ואף הוא עלה לישב נגדה (וכמעט בא לעשות את העבירה) באו ד' ציציותיו וטפחו לו על פניו, נשמט וישב לו על גבי קרקע ואף היא נשמטה וישבה על גבי קרקע, אמרה לו: אני נשבעת לך שאיני מניחתך עד שתאמר לי מה מום ראית בי (למה לא נכשלת איתי? איזה דבר רע מצאת בי?) אמר לה לא ראיתי אשה יפה כמותך (אין בך שום מום) אלא שיש מצווה אחת שציוונו ה' אלהינו וציצית שמה וכתוב בה אני ה' אלהיכם שתי פעמים אני הוא שעתיד ליפרע ואני הוא שעתיד לשלם שכר ועכשיו ארבעת הציציות נדמו עלי כארבעה עדים.        
        הוקסמה ואמרה לו: איני מניחתך עד שתאמר לי מה שמך ומה שם עירך ומה שם רבך ומה שם מדרשך שאתה למד בו תורה כתב ונתן בידה (פתק שכתוב שם הפרטים עליו) עמדה וחילקה כל נכסיה שליש למלכות ושליש לעניים ושליש נטלה בידה חוץ מאותן מצעות ובאת לבית מדרשו של ר' חייא אמרה לו רבי צווה עלי ויעשוני גיורת. אמר לה: בתי שמא עיניך נתת באחד מן התלמידים? הוציאה כתב מידה (ואמרה לו את שם האברך המדובר) ונתנה לו אמר לה לכי זכי במקחך. אותן מצעות שהציעה לו באיסור הציעה לו בהיתר. (תלמוד בבלי מסכת מנחות דף מד/א ) , אח יקר, אם תלמידו של רבי חייא , היה ראוי לקבל פרוצה שכל כך הרבה אנשים נכשלו עמה ועשתה תשובה (וכידוע לך , רבי חייא היה גם יועצו של רבי יהודה הנשיא, רבי כינה אותו "אדם גדול אדם קדוש" כמובא בבראשית רבה פרק ל"ג, סעיף ג'. אזי אם תלמיד של אדם כל כך קדוש קיבל היתר מרבו לשאת את אותה פרוצה (כפי שמובא: "לכי זכי במקחך") אני שואל אותך, מי הוא רבך? והאם אתה יכול לקרוא לעצמך תלמיד? והאם אתה חושב שאתה ראוי לשאת אשה יקרה כל כך שחזרה בתשובה שלימה וה' יתברך זיכה אותה להינצל מהפריצות הנוראית ומעולם התאוות? האם אתה ראוי לשאת אשה נפלאה כל כך ולהביא עמה 3 ילדים מדהימים לעולם? האם יודע אתה שילדים לא באים לעולם בלי השותף השלישי הלא הוא בורא עולם ! אם בורא עולם היה מוכן להשתתף עמכם בהבאת ילד לעולם סביר מאוד להניח שמן השמים נסלח עוונה, מדוע אינך סולח לאשתך הנפלאה? האם חפץ אתה לשקוע בדיכאונות ולהתרחק מאשתך לטובת אדם אחר? האם תשמח יותר אם אדם אחר יזכה באשה נפלאה כמו אשתך? תחשוב רגע על התכונות החיוביות שלה , תחשוב רגע על כל הטוב שהיא גומלת לך , על מסירות הנפש שהיא עושה בגידול ילדיך , על אוצר כזה אתה באמת רוצה לוותר? צר לי לאכזב אותך אבל לדעתי אתה טועה טעות חמורה! כדאי שתקבע עיתים לתורה ותבין שמי שחוזר בתשובה באמת מאהבה , ה' יתברך הופך את העבירות שלו לזכויות. (מסכת יומא פו:) ואם כל זה לא מספיק לך,תקרא קצת על ר' אלעזר בן דורדיא במסכת עבודה זרה דף י"ז עמוד א'.

        כל מה שנותר לי לאחל לך זה, שלום בית ורוב שלום ונחת מצאצאיך ונוות ביתך, אשריך שזכית לאשת חיל, כדי להסיר את יצר הרע מלבך וממחשבותיך, הגיע הזמן שתעסיק את עצמך קצת יותר במקום להיות בבטלה, תמצא לך שיעור תורה קבוע, תלמד בשעות הפנאי וכשממש משעמם לך במקום לחשוב על שטויות, תראה הרצאה טובה. ברוך תהיה אחי, התרגשתי לעזור לך ולכתוב לך.        תגיות:
        אשה שמורה אשתי נכשלה מחשבות מדירות שינה מעיני אורח חיים דתי נשוי + 3 תיקון
        חדשות אורלנוער
        • שובבים
         ביום שלישי הקרוב יד אדר תתקיים סעודת פורים באולמי ויגו הקהל מוזמן
        • שיעורי הרבנית
         שיעורי הרבנית מיטל מתקיימים בימי ראשון בבית הכנסת תפארת אחים. בימי שני בבית ספר אור לציון בשעה 20:30 לבנות בלבד בימי שני מתקיימים השיעורים בבית ספר אור לציון, חנייה בשפע
        • שיעורים קרובים
         בימי שלישי וחמישי בבית כנסת תפארת אחים רחוב שדרות מנחם רפאל 1 בשעה 21:00 קבלת קהל החל משעה 20:00 בתיאום מראש בווטסאפ: 0504106657 באותו יום.
        מדרשת אור לנוער
        • קבוצות הווטסאפ
         להצטרפות לקבוצות הווטסאפ שלחו הודעה למספר: 0504106657 עם השם שלכם ובקשו להצטרף
        • מעוניינים להפיץ?
         כל מי שמעוניין לעזור בהפצה של סרטונים או בעריכה של סרטונים שיצור איתנו קשר ונשלב אותו במפעל זיכוי הרבים.
        • שיחה עם הרב
         קבלת קהל בימי שלישי וחמישי בין השעות 20:00 ל-21:00
        • שיעורי הרב
         ימי שלישי - ליקוטי מוהר"ן + המורי ימי חמישי - תניא + בן איש חי

        מדור פרסומי

        זמני היום

        סקר